Skip to content

1050 Garry TerraceSecaucus, NJ 07094

Built 1955

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 15, 2025

Property Information

Block215
Lot29
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description1S-F-L
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,066
Acreage0.12

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$90,500
52%
Improvement Value:$83,600
48%
Total Assessment$174,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,874+3.2%
2024$6,660+5.5%
2023$6,314+0.9%
2022$6,254+0.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1955