Skip to content

165 Meadow LaneSecaucus, NJ 07094

Built 1979

Last Sale Price
$20,000
Last Sale Date
Jan 15, 1993

Property Information

Block217
Lot28
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class46
Description2SFG
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage4,019
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$90,500
30%
Improvement Value:$208,100
70%
Total Assessment$298,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,219+3.1%
2024$11,851+5.3%
2023$11,257+0.9%
2022$11,156+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$20,000

Property Built

Built

Year Built: 1979