Skip to content

2432 Harmon Cove TowersSecaucus, NJ 07094

Built 1980

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 8, 2015

Property Information

Block21
Lot15
QualifierC2432
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map PageM51

Building Details

Building Class---
DescriptionPH3
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage1,372
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,300
23%
Improvement Value:$110,500
77%
Total Assessment$142,800

Tax History

YearProperty taxesChange
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$390,000

From:

To:

Sq Ft1,372DeedBook 7586, Page 70Recorded6/20/2005

Property Built

Built

Year Built: 1980