Skip to content

722 Fourth StreetSecaucus, NJ 07094

Built 1954

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 20, 2002

Property Information

Block84
Lot9
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
Description1S-F-R
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,270
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$88,000
59%
Improvement Value:$61,400
41%
Total Assessment$149,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,113+3.1%
2024$5,930+5.3%
2023$5,632+0.9%
2022$5,582+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1954