Skip to content

26 Raydol Avenue(Block 89 Lot 32)Secaucus, NJ 07094

Built 2020
Vacant Land

Last Sale Price
$737,000
Last Sale Date
May 22, 2020

Property Information

Block89
Lot32
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2S-F-L
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage6,432
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment---

Tax History

YearProperty taxesChange
2022$4,524+0.6%
2021$4,495+2.8%
2020$4,372-42.7%
2019$7,629-2.5%
Property History

Property Sale

Sale
$737,000

From:

To:

Sq Ft6,432DeedBook 9490, Page 531NU CodeImproved post-assessment (7)Recorded6/11/2020

Property Built

Built

Year Built: 2020

Property Sale

Sale
$525,000

From:

To:

Sq Ft1,891DeedBook 9147, Page 613Recorded9/26/2016

Property Sale

SaleMulti
$175,000