Skip to content

13 Raydol AvenueSecaucus, NJ 07094

Built 1935

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 19, 2007

Property Information

Block92
Lot8
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2S-F-L
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,260
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$86,100
42%
Improvement Value:$120,500
58%
Total Assessment$206,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,454+3.1%
2024$8,200+5.3%
2023$7,789+0.9%
2022$7,719+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1935