Skip to content

25 Raydol AvenueSecaucus, NJ 07094

Built 1950

Last Sale Price
$825,000
Last Sale Date
Mar 7, 2022

Property Information

Block92
Lot2
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class46
Description2S/2U
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,048
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$103,000
46%
Improvement Value:$120,900
54%
Total Assessment$223,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,162+3.1%
2024$8,887+5.3%
2023$8,441+0.9%
2022$8,365+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$825,000

From:

To:

Sq Ft2,048DeedBook 9651, Page 854Recorded3/23/2022

Property Sale

Sale
$379,900

From:

To:

DeedBook 7170, Page 236NU CodeEstate / executor (10)Recorded11/20/2003

Property Built

Built

Year Built: 1950