Skip to content

921 21st StUnion City, NJ 07087

Built 1989

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Sep 30, 2011

Property Information

Block106
Lot11
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2F-2U-H-AG
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,246
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$297,500
39%
Improvement Value:$463,000
61%
Total Assessment$760,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,931-35.4%
2024$18,471+4.3%
2023$17,707+1.2%
2022$17,500+2.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1989