Skip to content

312 21st StUnion City, NJ 07087

Built 1913

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 15, 2015

Property Information

Block112
Lot25
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2.5F-2U-H
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage1,901
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$267,800
43%
Improvement Value:$356,100
57%
Total Assessment$623,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,756-18.5%
2024$11,970+4.3%
2023$11,475+1.2%
2022$11,341+2.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1913