Skip to content

411 26th StUnion City, NJ 07087

Built 1930
Apartment

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 9, 2012

Property Information

Block141
Lot12
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description3F-6U-H
Dwellings6
Zoning---
Sq Footage4,371
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$360,000
55%
Improvement Value:$290,000
45%
Total Assessment$650,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,752+43.5%
2024$11,673+4.3%
2023$11,190+1.2%
2022$11,060+2.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1930