Skip to content

544 28th St(Block 160 Lot 18)Union City, NJ 07087

Built 2006
Other Exempt

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 1, 2007

Property Information

Block160
Lot18

Zoning---
Sq Footage240
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment---

Tax History

YearProperty taxesChange
2008$8,834-15.7%
2007$10,474+2.8%
2006$10,192+2.7%
2005$9,926+0.0%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 2006

Property Sale

SaleMulti
$257,500
DeedBook 5988, Page 100