Skip to content

509 5th StUnion City, NJ 07087

Built 1935

Last Sale Date
Dec 21, 2024

Property Information

Block16
Lot9
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionVETS HOUSING
Dwellings4
Zoning---
Sq Footage2,496
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$805,000
54%
Improvement Value:$698,900
46%
Total Assessment$1,503,900

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1935