Skip to content

3203-05 Bergenline AveUnion City, NJ 07087

Commercial

Last Sale Price
$9,100,000
Last Sale Date
Oct 26, 2021

Property Information

Block193
Lot21

Sq Footage---
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$810,000
99%
Improvement Value:$9,500
1%
Total Assessment$819,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,143-29.4%
2024$21,450+4.1%
2023$20,604+1.2%
2022$20,370+2.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$9,100,000
DeedBook 9615, Page 780

Property Sale

Sale
$700,000
DeedBook 5968, Page 319