Skip to content

411 33rd StUnion City, NJ 07087

Commercial

Last Sale Price
$1,260,000
Last Sale Date
Nov 16, 2009

Property Information

Block194
Lot24

Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$312,500
98%
Improvement Value:$6,200
2%
Total Assessment$318,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,888+0.8%
2024$5,843+4.1%
2023$5,613+1.2%
2022$5,549+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$1,260,000
DeedBook 8707, Page 203