Skip to content

403 33rd StUnion City, NJ 07087

Commercial

Last Sale Price
$240,000
Last Sale Date
Nov 16, 2009

Property Information

Block194
Lot28

Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$312,500
100%
Improvement Value:$400
0%
Total Assessment$312,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,782-38.0%
2024$9,333+4.1%
2023$8,965+1.2%
2022$8,863+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$240,000
DeedBook 8706, Page 156

Property Sale

Sale
$10,000
DeedBook 4380, Page 330