Skip to content

411 34th StUnion City, NJ 07087

Commercial

Last Sale Price
$4,800,000
Last Sale Date
Dec 18, 2019

Property Information

Block198
Lot8

Zoning---
Sq Footage10,530
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$362,500
98%
Improvement Value:$9,000
2%
Total Assessment$371,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,862-27.7%
2024$9,487+4.1%
2023$9,113+1.2%
2022$9,009+2.8%
Property History
Sales2

Property Sale

SaleMulti
$4,800,000
Sq Ft10,530DeedBook 9459, Page 357Recorded12/30/2019

Also conveyed in this deed

1 parcel

Property Sale

Sale
$820,000
DeedBook 5433, Page 316