Skip to content

3312 Hudson Ave(Unit C0903)Union City, NJ 07087

Built 2009

Last Sale Price
$489,000
Last Sale Date
Aug 14, 2009

Property Information

Block202
Lot5
QualifierC0903
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page?

Building Details

Building Class20
Description2BR/2BA
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,383
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$134,400
19%
Improvement Value:$589,200
81%
Total Assessment$723,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,621-15.4%
2024$13,729+4.3%
2023$13,161+0.0%
2022$13,161
Property History

Property Sale

Sale
$489,000
DeedBook 8683, Page 327

Property Built

Built

Year Built: 2009