Skip to content

3312 Hudson Ave(Unit C0603)Union City, NJ 07087

Built 2009

Last Sale Price
$575,000
Last Sale Date
Dec 15, 2017

Property Information

Block202
Lot5
QualifierC0603
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page?

Building Details

Building Class20
Description2BR/2BA
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,383
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$134,400
19%
Improvement Value:$567,900
81%
Total Assessment$702,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,272-3.9%
2024$11,725+4.3%
2023$11,240+0.0%
2022$11,240
Property History

Property Sale

Sale
$575,000
DeedBook 9274, Page 583

Property Built

Built

Year Built: 2009