Skip to content

3312 Hudson Ave(Unit C0909)Union City, NJ 07087

Built 2009

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 25, 2010

Property Information

Block202
Lot5
QualifierC0909
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class20
Description1BR/1BA
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,020
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$99,700
19%
Improvement Value:$434,300
81%
Total Assessment$534,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,575-26.0%
2024$11,592+4.3%
2023$11,112+0.0%
2022$11,112
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2009