Skip to content

4301 Park Ave(Unit C1002)Union City, NJ 07087

Built 2008

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 25, 2021

Property Information

Block253
Lot17
QualifierC1002
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page?

Building Details

Building Class19
Description2BR/2BA
Dwellings1
ZoningR1
Sq Footage1,022
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$161,200
34%
Improvement Value:$315,000
66%
Total Assessment$476,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,431-30.4%
2024$10,679+4.3%
2023$10,237+0.0%
2022$10,237
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2008