Skip to content

3312 Hudson Ave(Unit C1111)Union City, NJ 07087

Built 2009

Last Sale Price
$360,000
Last Sale Date
Aug 14, 2015

Property Information

Block202
Lot5
QualifierC1111
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class20
Description2BR/2BA
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage998
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$96,600
20%
Improvement Value:$385,200
80%
Total Assessment$481,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,455-12.4%
2024$8,512+4.3%
2023$8,160+0.0%
2022$8,160
Property History

Property Sale

Sale
$360,000
DeedBook 9062, Page 57

Property Built

Built

Year Built: 2009