Skip to content

517 Paterson Plank RdUnion City, NJ 07087

Other Exempt

Last Sale Price
$306,000
Last Sale Date
Apr 7, 2005

Property Information

Block20
Lot6

Assessment

Land Value:$325,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$325,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2007$4,916+2.8%
2006$4,784+2.7%
2005$4,659+0.0%
2004$4,659-4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$306,000
DeedBook 7535, Page 32

Property Sale

Sale
$145,000
DeedBook 5918, Page 312