Skip to content

108 36th StUnion City, NJ 07087

Church/Charitable

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 1, 2017

Property Information

Block217
Lot20
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description3S-B-B
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage6,439
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$410,000
10%
Improvement Value:$3,675,700
90%
Total Assessment$4,085,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2000$10,968-16.9%
1999$13,194+0.0%
1998$13,194+5.9%
1997$12,454+5.7%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$265,000
DeedBook 5117, Page 268