Skip to content

3605 Park Ave(Unit C0103)Union City, NJ 07087

Built 1967

Last Sale Price
$8,000
Last Sale Date
Nov 7, 1994

Property Information

Block217
Lot23
QualifierC0103
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description1BR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage447
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$69,800
50%
Improvement Value:$70,400
50%
Total Assessment$140,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,471+9.3%
2024$2,260+4.1%
2023$2,171+0.0%
2022$2,171
Property History

Property Sale

Sale
$8,000
DeedBook 4807, Page 125

Property Built

Built

Year Built: 1967