Skip to content

721-23 6th St(Block 21 Lot 1)Union City, NJ 07087

Built 2001

Last Sale Date
Sep 10, 2005

Property Information

Block21
Lot1

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment---

Tax History

YearProperty taxesChange
2006$20,315+1.4%
2005$20,030-1.5%
2004$20,325-39.2%
2003$33,438+385.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 7661, Page 196

Property Sale

Sale
$1,575,000

From:

To:

DeedBook 7312, Page 69Recorded6/29/2004

Property Built

Built

Year Built: 2001

Property Sale

SaleMulti
$32,200
DeedBook 5568, Page 232

Property Sale

SaleMulti
$22,000
DeedBook 5481, Page 332