Skip to content

3807 Palisade AveUnion City, NJ 07087

Built 1910
Apartment

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 16, 1999

Property Information

Block226
Lot14
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description3F-12U-NH
Dwellings12
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$720,000
52%
Improvement Value:$671,100
48%
Total Assessment$1,391,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$25,708+53.5%
2024$16,749+4.3%
2023$16,056+1.2%
2022$15,869+2.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1910