Skip to content

3813 Palisade AveUnion City, NJ 07087

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 4, 1992

Property Information

Block226
Lot28
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2B-C-2U-H
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$325,000
40%
Improvement Value:$487,900
60%
Total Assessment$812,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,189+5.5%
2024$13,454+4.1%
2023$12,924+1.2%
2022$12,777+2.8%
Property History

No events match the selected filters.