Skip to content

3900 Palisade Ave(Unit C0002)Union City, NJ 07087

Built 2001
Commercial

Last Sale Price
$245,000
Last Sale Date
Oct 8, 2010

Property Information

Block232
Lot1
QualifierC0002

Zoning---
Sq Footage3,174
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$315,800
51%
Improvement Value:$308,400
49%
Total Assessment$624,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,216-2.7%
2024$11,532+4.1%
2023$11,078+0.0%
2022$11,078
Property History

Property Sale

Sale
$245,000
DeedBook 8756, Page 631

Property Built

Built

Year Built: 2001