Skip to content

4310 Palisade Ave(Unit C0025)Union City, NJ 07087

Built 1930

Last Sale Price
$123,000
Last Sale Date
Jun 13, 2019

Property Information

Block252
Lot13
QualifierC0025
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description1BR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage638
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$96,800
49%
Improvement Value:$100,700
51%
Total Assessment$197,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,520+30.8%
2024$2,691+4.1%
2023$2,585+1.2%
2022$2,555+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$123,000

From:

To:

Sq Ft638DeedBook 9419, Page 35Recorded7/23/2019

Property Built

Built

Year Built: 1930