Skip to content

4301 Park Ave(Unit C0407)Union City, NJ 07087

Built 2008

Last Sale Price
$267,000
Last Sale Date
Apr 26, 2012

Property Information

Block253
Lot17
QualifierC0407
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page?

Building Details

Building Class19
Description2BR/2BA
Dwellings1
ZoningR1
Sq Footage1,192
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$187,200
38%
Improvement Value:$303,000
62%
Total Assessment$490,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,389-27.2%
2024$10,148+4.1%
2023$9,748+0.0%
2022$9,748
Property History

Property Sale

Sale
$267,000
DeedBook 8849, Page 555

Property Built

Built

Year Built: 2008