Skip to content

4301 Park Ave(Unit C0603)Union City, NJ 07087

Built 2008

Last Sale Price
$410,000
Last Sale Date
Oct 1, 2021

Property Information

Block253
Lot17
QualifierC0603
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page?

Building Details

Building Class19
Description2BR/2BA
Dwellings1
ZoningR1
Sq Footage1,025
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$161,200
37%
Improvement Value:$274,700
63%
Total Assessment$435,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,860-23.5%
2024$10,279+8.1%
2023$9,511+0.0%
2022$9,511
Property History

Property Sale

Sale
$410,000
DeedBook 9620, Page 132

Property Built

Built

Year Built: 2008