Skip to content

4301 Park Ave(Unit C0803)Union City, NJ 07087

Built 2008

Last Sale Price
$330,000
Last Sale Date
Sep 14, 2010

Property Information

Block253
Lot17
QualifierC0803
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page?

Building Details

Building Class19
Description2BR/2BA
Dwellings1
ZoningR1
Sq Footage1,025
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$161,200
35%
Improvement Value:$302,200
65%
Total Assessment$463,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,229-25.6%
2024$9,714+4.3%
2023$9,312+0.0%
2022$9,312
Property History

Property Sale

Sale
$330,000
DeedBook 8754, Page 577

Property Built

Built

Year Built: 2008