Skip to content

4301 Park Ave(Unit P0001)Union City, NJ 07087

Built 2008

Last Sale Price
$460,000
Last Sale Date
Apr 12, 2021

Property Information

Block253
Lot17
QualifierP0001
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page?

Building Details

Building Class19
DescriptionPARKING SPOT
Dwellings1
ZoningR1
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$16,000
67%
Improvement Value:$7,900
33%
Total Assessment$23,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$421-5.6%
2024$446+4.1%
2023$428+0.0%
2022$428
Property History

Property Sale

Sale
$460,000
DeedBook 9579, Page 701

Property Built

Built

Year Built: 2008