Skip to content

4301 Park Ave(Unit P0032)Union City, NJ 07087

Built 2008

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 5, 2014

Property Information

Block253
Lot17
QualifierP0032
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class19
DescriptionPARKING SPOT
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage143
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$16,000
73%
Improvement Value:$5,900
27%
Total Assessment$21,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$384-13.9%
2024$446+4.1%
2023$428+0.0%
2022$428
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2008