Skip to content

4315 Park Ave(Unit C0402)Union City, NJ 07087

Built 2006

Last Sale Price
$338,000
Last Sale Date
Dec 20, 2013

Property Information

Block253
Lot33
QualifierC0402
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page?

Building Details

Building Class39
Description2BR/2BA
Dwellings1
ZoningRMF
Sq Footage1,229
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$182,000
39%
Improvement Value:$289,500
61%
Total Assessment$471,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,288-32.3%
2024$10,760+4.3%
2023$10,315+0.0%
2022$10,315
Property History

Property Sale

Sale
$338,000
DeedBook 8952, Page 490

Property Built

Built

Year Built: 2006