Skip to content

4315 Park Ave(Unit C0607)Union City, NJ 07087

Built 2006

Last Sale Price
$270,000
Last Sale Date
Jun 26, 2017

Property Information

Block253
Lot33
QualifierC0607
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page?

Building Details

Building Class39
Description1BR/1BA- PS#43
Dwellings1
ZoningRMF
Sq Footage778
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$115,200
37%
Improvement Value:$194,200
63%
Total Assessment$309,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,786-44.9%
2024$8,687+4.1%
2023$8,345+0.0%
2022$8,345
Property History

Property Sale

Sale
$270,000
DeedBook 9216, Page 277

Property Built

Built

Year Built: 2006