Skip to content

322 49th StUnion City, NJ 07087

Last Sale Date
Mar 10, 2025

Property Information

Block284
Lot11
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2S-B-4U-2C-H
Dwellings4
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$512,500
58%
Improvement Value:$371,300
42%
Total Assessment$883,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,425-16.4%
2024$18,451+4.1%
2023$17,724+1.2%
2022$17,522+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0