Skip to content

520 7th St(Unit X)Union City, NJ 07087

Built 1961
Other Exempt

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 7, 2011

Property Information

Block35
Lot25
QualifierX
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2F-3U-H
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage3,564
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$117,700
44%
Improvement Value:$152,400
56%
Total Assessment$270,100

Built

Year Built: 1961