Skip to content

812 Kennedy BlvdUnion City, NJ 07087

Public Property

Last Sale Price
$3,000,000
Last Sale Date
Dec 20, 2023

Property Information

Block43
Lot7

Assessment

Land Value:$390,000
98%
Improvement Value:$6,300
2%
Total Assessment$396,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,322+7.1%
2024$6,835+4.1%
2023$6,565+1.2%
2022$6,491+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$3,000,000
DeedBook 9807, Page 51Recorded3/7/2024