Skip to content

1320 Kennedy BlvdUnion City, NJ 07087

Last Sale Date
Mar 10, 2025

Property Information

Block68
Lot22

Sq Footage---
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$555,000
99%
Improvement Value:$6,700
1%
Total Assessment$561,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,378+21.6%
2024$8,534+4.1%
2023$8,197+1.2%
2022$8,104+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0