Skip to content

726 7th StUnion City, NJ 07087

Last Sale Date
Mar 10, 2025

Property Information

Block33
Lot7

Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$287,500
98%
Improvement Value:$5,800
2%
Total Assessment$293,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,416-27.0%
2024$7,419+4.1%
2023$7,127+1.2%
2022$7,045+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0