Skip to content

1614 Summit Ave(Unit C0103)Union City, NJ 07087

Built 1907
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 8, 2014

Property Information

Block84
Lot20
QualifierC0103

Zoning---
Sq Footage678
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$134,900
95%
Improvement Value:$7,100
5%
Total Assessment$142,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,478-45.2%
2024$4,521+4.1%
2023$4,342+0.0%
2022$4,342
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1907