Skip to content

2700-02 Kennedy BlvdUnion City, NJ 07087

Last Sale Date
Mar 10, 2025

Property Information

Block156
Lot1
QualifierB01
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description205 @2 INFINITY
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage17318

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$119,400
100%
Total Assessment$119,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,146-5.7%
2024$2,276+4.1%
2023$2,186+1.2%
2022$2,161+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0