Skip to content

506 2nd StreetUnion City, NJ 07087

Built 2014
Other Exempt

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 1, 2014

Property Information

Block9
Lot2

Sq Footage---
Acreage0.02

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment---

Tax History

YearProperty taxesChange
2015$6,956+2.3%
2014$6,797+3.6%
2013$6,559+4.5%
2012$6,275+3.3%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 2014

Property Sale

Sale
$425,000
DeedBook 8205, Page 103