Skip to content

589 66th St(Unit T09)West New York, NJ 07093

Built 2007
Commercial

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
May 16, 2014

Property Information

Block160
Lot10
QualifierT09
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page27

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$116,800
100%
Total Assessment$116,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,647+4.1%
2024$9,268+3.2%
2023$8,981+0.7%
2022$8,918+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2007