Skip to content

61 65th St(Unit C0008)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$30,000
Last Sale Date
Oct 28, 1991

Property Information

Block19
Lot4.01
QualifierC0008
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page4

Building Details

Building Class---
Description4RMS
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$14,100
50%
Improvement Value:$13,900
50%
Total Assessment$28,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,313+4.1%
2024$2,222+3.2%
2023$2,153+0.7%
2022$2,138+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$30,000
DeedBook 4444, Page 262