Skip to content

6023 Blvd East Apt 1aWest New York, NJ 07093

Built 1987

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
May 4, 2009

Property Information

Block39
Lot10.01
QualifierC0011
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description2BD-2BA-G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,190
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,000
59%
Improvement Value:$35,000
41%
Total Assessment$85,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,554+2.0%
2024$6,423-1.7%
2023$6,536+0.7%
2022$6,490+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1987