Skip to content

6120 Pal Ave Apt 2West New York, NJ 07093

Last Sale Date
Jul 30, 2024

Property Information

Block49
Lot11
QualifierC0002
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page9

Building Details

Building Class---
DescriptionDPLX/2PS
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.02

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$17,000
27%
Improvement Value:$46,000
73%
Total Assessment$63,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,203+4.1%
2024$4,999+3.2%
2023$4,844+0.7%
2022$4,810+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0