Skip to content

5600 Hudson Ave(Unit C0010)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Jul 22, 1999

Property Information

Block74
Lot1
QualifierC0010
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page12

Building Details

Building Class---
DescriptionCONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.02

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$13,600
37%
Improvement Value:$23,500
63%
Total Assessment$37,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,064+4.1%
2024$2,944+3.2%
2023$2,853+0.7%
2022$2,833+1.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$15,000
DeedBook 4664, Page 281