Skip to content

115 Pulaski RdWhitehouse Station, NJ 08889

Built 1979

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Sep 14, 2011

Property Information

Block39
Lot22
Qualifier---
CountyHunterdon
MunicipalityReadington Twp
Tax Map Page9

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
ZoningRR
Sq Footage2,445
Acreage2.53

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$163,000
32%
Improvement Value:$346,500
68%
Total Assessment$509,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,354+0.8%
2024$13,242+6.2%
2023$12,467-1.6%
2022$12,675+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1979